Aksaray POMEM’den anlamlı destek | Şehrin Nabzı Haber
  • 25 Eylül 2023

Aksaray POMEM’den anlamlı destek

Aksaray Valiliği himayesinde başlatılan kardeş okul projesi kapsamında Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi tarafından geleneksel hale getirilen kampanya ile öğrencilere kışlık elbise yardımı yapıldı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun eşi Emine Aydoğdu;  Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay’ın eşi Aysun Turgay POMEM öğrencileri ile birlikte merkez Atatürk İlkokulu ile merkeze bağlı Armutlu Köyü ilkokulunu ziyaret etti. Aksaray POMEM’de eğitim gören kadın polis adayı öğrencileri okulda geleneksel hale getirilen kampanyaya destek sağlayarak kışlık kaban, bot ve çeşitli hediyeler aldı. Alınan giysiler, Atatürk İlkokulu ile merkeze bağlı Armutlu Köyü ilkokuluna yapılan ziyaretin ardından belirlenen öğrencilere hediye edildi.  

Okul idareci ve öğretmenleri ile bir süre görüşen Emine Aydoğdu, Atatürk İlkokulunda öğrenci velilerine yönelik açılan meslek edindirme kurslarını ziyaret etti. Kurslara katılan kadınlarla görüşerek bir süre sohbet eden Aydoğdu, velilerin ekonomik olarak aile bütçesine katkı sağladıkları halı dokuma atölyesini ziyaret etti. POMEM Müdürü eşi Aysun Turgay POMEM öğrencileri ile birlikte kampanya kapsamında alınan giysileri öğrencilere hediye eden Emine Aydoğdu, kampanya destek sağlayan polis adaylarını tebrik etti.

Aydoğdu daha sonra beraberindeki heyet ile merkeze bağlı Armutlu Köyü İlkokulunu ziyaret etti. Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin kardeş okul projesi kapsamında kazandırdığı kütüphaneyi gezen Aydoğdu, polis adayları ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet edip başarı dileklerini iletti.

Kampanya kapsamında kışlık kaban ve bot ile çeşitli hediyeleri öğrencilere hediye eden Emine Aydoğdu; Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin idareci, personel ve kadın polis adaylarının geleneksel olarak düzenlenen kampanyaya sağladıkları desteğin çok anlamlı olduğunu belirterek kampanyaya destek olan herkese teşekkür etti.

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) tarafından başlatılan geleneksel kampanya kapsamında 6 okulun belirlendiği öğrencilere kışlık bot, kaban ve gıda yardığımı yapılacağı bildirildi.

Öncekini Oku

EYT Açıklaması Heyecan Yarattı, SGK Sistemleri Kilitlendi!

Sonrakini Oku

Aydın’da restoranda patlama: 7 kişi hayatını kaybetti