AKSARAY BİLİM MERKEZİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ | Şehrin Nabzı Haber
  • 21 Ekim 2021

AKSARAY BİLİM MERKEZİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

aksaray bilim merkezi

Aksaray Bilim Merkezi’nin Türkiye’nin en büyük teknoloji buluşması olan Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivalinde kurduğu stant yoğun ilgi görüyor.

 Havacılık, uzay ve teknoloji gibi alanlarla ilgisi olan gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için düzenlenen Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivali İstanbul’da Atatürk Havalimanında 21 Eylül tarihinde başladı.

Türkiye’nin teknoloji, uzay ve havacılık alanında çalışmalar yapan en seçkin firmalarının ve kurumların stant açarak bu alandaki çalışmalarını tanıttığı festivalde Aksaray Bilim Merkezide yerini aldı. 26 Eylül’e kadar açık kalacak olan Aksaray Bilim Merkezi standı kurulduğu günden itibaren yoğun ilgi gördü. Standı ziyarete gelen gençlere ve çocuklara Aksaray Bilim Merkezi’nin katıldığı insansız hava aracı yarışması konusunda da bilgi verildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in hayata geçirerek gençlerin hizmetine sunduğu Aksaray Bilim Merkezinde Aksaraylı gençler birbirinden farklı etkinliklere ve projelerle birçok ürün tasarladı. Gençlerin kendi bilgi ve becerileri ile tasarladıkları bu ürünler Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay Ve Teknoloji Festivalinde ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Aksaray Bilim Merkezi tarafından festivalde kurulan stant aracılığı ile Aksaraylı gençlerin eserleri birçok kişiye ulaştırılırken şehrin tanıtımının yapılması da ihmal edilmedi. Aksaray Belediyesi yetkilileri Aksaray Bilim Merkezi standına gelen ziyaretçilere Aksaray’ın değerleri hakkında bilgi verdi.

Öncekini Oku

GÖLBAŞI, GÖLBİS İLE HAREKETLENDİ

Sonrakini Oku

ÜMİTCAN UYGUN DAVASINDA GELİŞME