AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE GÜZ SPOR KURSU BAŞVURULARI BAŞLIYOR | Şehrin Nabzı Haber
  • 21 Ekim 2021

AKMEK VE KADIN AKTİVİTE MERKEZLERİNDE GÜZ SPOR KURSU BAŞVURULARI BAŞLIYOR

akmek

Aksaray Belediyesi tarafından kadınlara yönelik sosyal, kültürel, mesleki ve eğitim çalışmaları yapan AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde güz dönemi spor kursu kayıtları başlıyor.

Kadınların sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak amacı ile açılan AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde düzenlenecek spor kurslarına hanımlar 18-22 Ekim tarihlerinde başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların AKMEK Kültürpark Salonunda, Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinde ve Selime Sultan Kadın Aktivite merkezinden yapılacak.

Alanında uzman spor eğitimcilerinin kontrolünde gerçekleştirilecek olan spor kursları 75 gün sürecek. Kadınları sağlıklı yaşama teşvik etmek amacı ile başlatılan spor kurslarında fitness, plates, step ve aerobik spor dallarında eğitimler verilecek.

Geçtiğimiz hizmete açıldığı günden bugüne kadar geçen süre içerisinde 40 Binden fazla kadın AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinden hizmet aldı. Hanımların severek kullandığı AKMEK ve Kadın Aktivite Merkezlerinde düzenlenen kurslar başvuru ilanına çıktıktan kısa bir süre sonra kontenjanları doluyor. Kadınların yoğun ilgisine kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kadın Aktivite Merkezlerinin sayısını artırmak için yakın zamanda hayata geçirdiği Nakkaş Kadın Aktivite Merkezinin açılışını gerçekleştirecek.

Öncekini Oku

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA COMMUNITAS AWARDS’TAN 2 ÖDÜL

Sonrakini Oku

2021 YILI ALTYAPI YILI OLDU

Bir Yorum Bırak