AK PARTİDEN İKİ VEKİL ÇIKACAKSA BİRİ ALTINSOY OLMALI | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

AK PARTİDEN İKİ VEKİL ÇIKACAKSA BİRİ ALTINSOY OLMALI

Son günlerde siyaset arenasında seçim atmosferi iyiden iyiye hissedilmeye başladı. Vatandaş gözünü kulağını seçime dikmiş kime oy versek sorunun cevabını arıyor. Tüm yurtta olduğu gibi, AK Partinin kalesi olarak nitelendirilen Aksaray’da da yavaş yavaş dengeler değişmeye başlıyor. Kahvehanelerde hangi parti kaç vekil çıkartır, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı kim olur, vatandaşın beklentilerini kim ya da kimler karşılar masaların baş konusu.

6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı kim olur, ya da aday olan kişi 20 senedir Türk halkı tarafından desteklenen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranını yakalaya bilir mi bilinmez. Tek bildiğim Cumhurbaşkanlığında da olduğu gibi şehre seçilecek vekillerde de adayın çok mühim olduğu. Bu seçim AK Parti, CHP ve İYİ Partinin Aksaray’da vekil çıkarma konusunda şansları birbirine çok yakın, işte bu sebepten sonucu aday gösterilecek isimler belirleyecek. Bende aday belirleme sürecinde, her yazımda hangi partiden kim aday olmayı hak ediyor buna değinmek istiyorum.

İlk olarak AK Parti den kim ya da kimler aday olmalı bakalım.

 AK Parti Genel Merkezi her seçimde olduğu gibi bu seçimde de gerek telefon anketleri ile gerekse kulis anketleri ile vatandaşa kimi vekil görmek istediklerini soruyor. Soruyor sormasına da genel merkez her seçimde yaptığını yaparsa, anketleri hesaba almadan bazı bakanların ya da eski, yeni büyükşehir belediye başkanlarının referans mektupları ile aday gösterir. Şehir dışından bir takım elbiseliyi gönderip alın size Aksaraylı bir aday demesi muhtemel. Oysa yapılması gereken yıpranan isimleri partinin Aksaray Teşkilatına başından beri gönül vermiş, AK Parti rozeti ile birçok farklı konumda görev yapmış bir aday göstererek değiştirmek, hem kanı tazelemek, hem vefa örneği sergilemek. Aday adayları içerisinde Mevcut Vekil Cengiz Aydoğdu yerini korur diye tahmin ediyorum. Aslında şov yapmadığı için çok ön plana çıkmasa da, Aksaray için her istediğini almayı farklı nedenlerden dolayı başaramasa da arka planda çok çalıştı ve aslında Aksaray’ın isteklerini gerekli yerlere iletti biliyoruz, o yüzden biz onu hali hazırda aday gösterilecek isimler arasında görüp ikinci isim üzerine düşünüyoruz.

  Şöyle aday adayı olan isimlere tek tek baktığımızda senelerdir partinin her kademesinde görev almış, aldığı görevleri dedikodulara, kavgalara, tartışmalara katılmadan yerine getirmiş ve gerçekten AK Partiye, AK Partinin Genel Başkanı, kurucusu ve hali hazırda partili Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönül vermiş bir isim var. Hatta bu isim genel merkez kendisini çağırıp aday olabilmesi için emaneti teslim etmesini isteyene kadar sessiz sedasız beklemiş. Bu isim AK Partinin son Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy. Kan tazelenmeli bu kesin. Aday gösterilecek bu taze kanda hem senelerce AK Parti içinde demlenmiş, hem de verdiği emeklerin artık karşılığını alması gereken Hüseyin Altınsoy. Aksaray’da dört vekil üç partiye dağılacak olsa AK Partiden meclise gitmeyi hak eden en baş isimlerden biri kendisi.

Biz bekleyip genel merkezin neye göre kimleri aday göstereceğini göreceğiz. Umarız AK Parti Genel Merkezi de bizim gibi düşünür. En azından bu seçimde şehir dışında yaşayan, Aksaray’da yaşamadığı için gerçek sorunlarından haberdar olmayan adaylar belirlemez. Davaya gönül vermiş bu isme liste ilk sıralarında yer verir.

Bir daha ki yazımda CHP’nin birinci sıra adayı kim olmalı bunu konuşacağız. Sizlerde bize kimi ya da kimleri vekil görmek istersiniz yazımıza yorum yaparak söyleyebilirsiniz. Biz siyaset sahnesini, siz bizi takip etmeye devam. Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle.

Derya Özaba

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

AKSARAYLI TEKSTİLCİLERDEN ÖRNEK PROJE

Sonrakini Oku

CHP İL BAŞKANI KELEŞ;SAĞLIKTA ÇAĞ(!) ATLADIK