Ak Parti Aksaray Milletvekili Aydoğdu, Bakan Mustafa Varank ve Mehmet M. Kasapoğlu ile Görüştü | Şehrin Nabzı Haber
  • 20 Ocak 2022

Ak Parti Aksaray Milletvekili Aydoğdu, Bakan Mustafa Varank ve Mehmet M. Kasapoğlu ile Görüştü

“Her iki bakanımızla da Bakanlıkları çalışma sahalarına giren konuları, devam eden projeleri, ilimizin ve ilçelerimizin eksiklerini, ihtiyaçlarını değerlendirdiğimiz oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Hem il merkezimizi hem de ilçelerimizi kapsayan birçok projeyi Bakanlarımızla değerlendirme imkânı bulduk.

Bizim için ve ilimizin için son derece önem arz eden ve üzerine yoğunlaştığımız, Dünya’da ve Türkiye’de daha önceden örneği olmayan bir proje olan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordineli olarak yürüttüğü Aksaray Teknoloji ve Havacılık Merkezi projesi üzerine Bakanlarımızla istişarelerde bulunduk. Konya yolu üzerinde geçmiş yıllarda Havaalanı olarak düşünülüp hatta bazı hazırlık çalışmalarının yapıldığı ve şu anda tahsis çalışmaları tamamlanan geniş arazinin İlimiz açısından en uygun tarzda değerlendirmesini gerçekleştirecek proje çalışmalarına İnşaallah önümüzdeki günlerde başlayacağız.

Ayrıca Ortaköy, Eskil ve Sultanhanı ilçelerimize kurulması düşünülen Karma Organize Sanayi Bölgeleri konusunda çalışmaları ve gelişmeleri inceledik ve bir an evvel hayata geçirilmesi konusunda Sanayi Bakanımızla fikir birliğine vardık.

Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı kapsamlarında Valiliğimizin yürüttüğü pek çok plan ve projeler konusunu da görüşme fırsatı bulduk ve bakanlığımızın onay sürecine sunduk. Kalkınma Ajansı bünyesinde sürdürülen ve Güzelyurt ilçemizde yapılması planlanan ve izin ve onay aşamasında olan Anadolu’nun Güzelyurdu Güdümlü Projesi konusunu gündeme getirdik. Bunun yanında Yunus Emre yılı olması hasebiyle ilimiz özelinde düşünülen ve Kalkınma Ajansı ile Kalkınma İdaresi çatısında planlanan projelere Aksaray’ımızın tanıtılmasına katkı sağlaması için Bakanlığımızdan destek istedik.

Selime Katedrali, Helvadere Göleti ve Demirci Evlerinin çevre düzenlemesini içeren projeler için girişimlerde bulunduk. Bu planlar Bakanlığımızın imkanları doğrultusunda değerlendirilecekler. Üzerine istişare ettiğimiz pek çok konuda bakanlığımızla fikir birliği içerisinde olmamız ve gelişme olacağını görmek memnun edici bir gelişme.

Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOP bünyesinde hazırlanan projeler için Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’ya ve gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a ilgi alakaları için teşekkür ediyorum.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet M. Kasapoğlu, önceden tahsis çalışmaları tamamlanan Yapılcan tarafındaki arazimiz üzerine Aksaray’ımıza yakışır bir güzel stadyum ve çok fonksiyonlu spor kompleks tesisi için çalışma arkadaşlarına başlangıç talimatını verdiler. Sayın Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Bütün gayretler Aksaray için; Aksaray’ımız her şeyin en iyisine kavuşsun diye… ”   

Öncekini Oku

Süper Ligin İlk Maçı Bu Aksam

Sonrakini Oku

Son dakika Kahramanmaraş’ta yangın söndürme uçağı düştü!