AHMET KOÇAŞ; SANDIK BAŞINDAN AYRILDIKTAN SONRA NELER OLDU? | Şehrin Nabzı Haber
  • 2 Şubat 2023

AHMET KOÇAŞ; SANDIK BAŞINDAN AYRILDIKTAN SONRA NELER OLDU?

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Komite seçimlerinden önce Odaya Başkanlığını açıklayan Kırmızı oy pusulası ile seçimlere katılan Ahmet Koçaş yaptığı açıklamada şunları belirtti.

1. Meslek komitesinde kırmızı liste ile Ahmet Kocaş ve Mavi liste Fatih Batı yarıştı. Açılan zarflardan bir tanesinde aynı oy pusulasından 2 tane çıkmasıyla birlikte mavi liste itirazlar başladı. İtirazlar üzerine 1.Meslek komitesinde görev yapan sandık kurulu 3 üyenin ortak kararı ile oy’un geçerli olduğu yönünde kararı ile oy sayma işlemi devam etti. Fatih Batı’nın189, Ahmet Kocaş’ın ise 192 oy aldı. Koçaş’ın 192 alması ile birlikte itiraz ile kabul edilen oyun kabul edilmemesi yönünde baskılar oluştu. Yapılan baskı ve itirazların netice vermemesi ile birlikte sandık kurulu karar tutanağında Ahmet Koçaş’ın gurubunun kazandığı yönünde imzaları atılarak iki guruba da karar tutarığını teslim etti.

Sandık kurulu üyelerine Mavi liste tarafından yapılan baskılar neticesinde 2 oyun geçersiz sayılması istendi. İtiraz baskılar ilk başlarda alıştırış etmeyen sandık kurulu, daha sonrasında bu baskılara dayanamadı ve seçimin eşit bir şekilde kaldığı yönünde tekrar karar almak zorunda kaldı. Bu karar alırken sandık kurulunu kimlerin etkisi altında kaldığı sorusu akıllarda kalırken, bu kararın alındığını duyan Ahmet Kocaş ve gurubu tekrardan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’na gelen kırmızı listenin 1. komite üyeleri, burada başka bir tablo ile karşılaştılar. Mühürlenmiş oyların dahi mührünün kırıldığını görmesi ile birlikte itirazlar sandık kurulu üyelerine yapılsa da sandık kurulu üyeleri kararın Pazartesi günü açıklanmasını istediler. Gözler ise Pazartesi günü sandık kurulu tarafından açıklanacak sonuca kaldı.

Koçaş ekibine kazandıkları tebliğ edildikten sonra sandık başından ayrıldı. Bu hali ile tescil edilmesi beklenen sonuçların Koçaş ekibi sandık başından ayrıldıktan sonra farklı şekilde tescil edilmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Öncekini Oku

ATSO SEÇİMLERİNDE SANDIK KIRMIZI DEDİ,İTİRAZ ÜZERİNE OYLAR YENİDEN SAYILACAK!

Sonrakini Oku

Seçimler Geçer, Dostluklar Baki Kalır, Umarım Kırılan Sadece Mühürler Olur!