2 Buçuk Milyon Oyu Görmezden Gelmeyenler, 10 Milyonu Görmezden Gelemezsiniz! | Şehrin Nabzı Haber
  • 29 Mart 2023

2 Buçuk Milyon Oyu Görmezden Gelmeyenler, 10 Milyonu Görmezden Gelemezsiniz!

İçinde bulunduğumuz kritik günlerde Millet İttifakının tek masa da birleşmesi sebebi ile seçim sonucunu garantiye almak isteyen Cumhur İttifakı bir anda toplumun en küçük kesiminin bile taleplerine olumlu cevap vermeye başladı.

Ülkede senelerdir seslerini duyurmaya çalışan emeklilikte yaşa takılanlar, seçim sattına girilmesi ile birlikte sosyal medya platformları üzerinden organize bir şekilde emeklilik haklarını talep etmeye başladılar. Yaklaşık 2 buçuk milyon EYT’linin haklarını almadan sandığa gitmeyeceğini söylemesi üzerine duruma duyarsız kalamayan hükümet ivedi olarak emeklilikte yaşa takılanların sorununa çözüm buldu.

Doğruydu, ortada 2 buçuk milyon kişiyi ilgilendiren bir hak ihlali sorunu vardı, mağduriyet vardı. Peki, ülkede ki tek hak ihlali yaşayan grup EYT’liler miydi?

Hak ihlalleri sebebi ile yoğun mağduriyet yaşayan 10 milyon mahkum yakınının sorunlarına kim çözüm bulacaktı!

 Beyana dayalı ömürlük cezalar alan suçsuzlar, tek bir maddi delil olmadan demir parmaklıklar arkasına gönderilen masumlar, iftiraya uğramış ve bunu ispat edemeyenler ne olacaktı? Fetöcü hakim ve savcıların Türkiye’yi bir suç ülkesiymiş gibi gösterme çabaları ile verdiği sorgulanamayan ağır cezalar, önlerine görevden alınan bu savcıların hazırladığı yüksek cezalı iddianameleri gelen daha mesleğe yeni adım atmış takdir yetkisi ile iş yapan, tüm dünyada taktir ‘’şüpheden sanık yararlanır’’ ilkesi doğrultusunda kullanılırken, bizde şüpheden sanığa ceza verilir gibi algılayan yeni mezun hakim ve savcıların verdiği ömürlük cezalar!

Suçsuzluğunu ispatlayamayan ve ispatlamak gibi bir şansı kalmamış onca mahkum ve onların 10 milyon mahkum yakını!

AYM Başkanının bile hak ihlallerinin yüzde 77 ye dayandığını açık ve net olarak dile getirdiği bir ortamda, fetö terör örgütünün ülkenin tabiri caiz ise içinden geçtiği bir yakın geçmişten sonra halen içeride yatan her 4 kişiden 3 ünün hak ihlaline uğradığı ve bu ihlaller sonucu suçsuzluğunu ispat haklarının bilerek ya da bilmeyerek ellerinden alındığı bu şartlarda 10 milyon mahkûm yakınını görmezden mi geleceksiniz?

İçeride her 4 kişiden 3 ünün suçsuz yattığını görmezden mi geleceksiniz? Çocuğunun doğumunu görmemiş babaları, babasını hiç görmemiş bebeleri, hem mahkum eşine bakmaya çalışan, hem çocuklarına ekmek bulmaya çalışan onca mağdur kadını, tam yetiştirdim artık bize bakar dediği evlatlarını bir iftira uğruna demir parmaklıklar ardına göndermiş ve onlara kantin parası yetiştirmeye çalışan hiçbir geliri olmayan anaları babaları görmezden mi geleceksiniz? ‘’Suçsuzuz, mağduruz, suçsuzluğumuzu ispat edemiyoruz’’ diyenleri görmezden mi geleceksiniz? Peki, bu vebali öteki dünyada nasıl ödeyeceksiniz?

Siz 10 Milyon mahkum yakınını ve günahsız yatan mahkumları genel af taleplerini görmezden gelirseniz, inanın bana onlarda sandıkta sizi görmezden gelecek! 2 buçuk milyon EYT’linin oyunu riske edemeyenler şimdi tercih sizin!

Derya ÖZABA

Komşu Köyün Delisi

Öncekini Oku

Başkan Cumali Asal Mazbatasını Aldı

Sonrakini Oku

Gıdalarda Pestisit Kokteyli Tehlikesi!