1 FİKRİM VAR – Şehrin Nabzı Haber
AksarayBölgeselGüncelKöşe Yazıları

1 FİKRİM VAR

1.11KGörüntüleme

Orada, burada, şurada fikri olan konuşuyor. Hani bir reklam var idi. Ağzı olan konuşuyor diye. Gayet net ağzı olan konuşuyor. Konuşuyor konuşmasına da, nerede konuşuyor diye soracak olur isek orada, burada, şurada.

Peki ya konuşulması gereken yer neresi? Kimin karşısında konuşulmalı? Tabi ki bir yetkili karşısında.

Yapılan hizmetleri eleştiriyorlar, yapılmasını istediklerini anlatıyorlar. Peki ya ne işe yarıyor? Kocaman bir hiç.

Aksaray Belediyesi 1 Fikrim Var projesini sundu geçen hafta. Gelin konuşun, anlatın, fikirlerinizi beyan edin dedi. Bunu sosyal medyadan güzel bir şekilde duyurdu. Ben ilk gidenlerden oldum. Benim gibi birçok kişi giderek fikirlerini sundular. Olur ya da olmaz, bu fikirler uygun mudur, değil midir Belediye bilir. Lakin bu güzel proje içinde olduk mu? Olduk. Fikrimizi sunduk mu? Sunduk. Peki ya orada, burada, şurada konuşan ve fikirlerini paylaşanlar! Haydi buyurun ve konuşun fikirlerinizi Belediye Başkanına 2 metre yakınından sunun. Anlatın fikirlerinizi. Aksaray halkına verilen muhteşem bir konuşma ve fikir verme fırsatı. Orada, burada, şurada konuşmak ve fikir anlatmak ile olmaz, boşa değil doluya kürek çekmek gerek.

Belediye Başkanı ve ekibi tam kadro sizi dinliyor. E daha ne olsun. İşte Halep, işte arşın. Verilen bu güzel fırsatı geri tepmeyin, gidin ve fikirlerinizi anlatın.

Belediye Başkanımız Evren Dinçer ve ekibine bu projelerinden dolayı kendi adıma teşekkür ederim.

 

Öte yandan yerel seçimler yaklaşırken kim kazanır sorusunu soruyorum birçok yerde ve nabız yokluyorum. MHP’nin eski dönem adayı Sefer Alkan aday gösterilmiş olsa MHP ve AK Parti arasında bir seçim olur oylar bıçak sırtı eşit giderdi düşüncesi hâkim oluyor. Lakin MHP’nin adayı tanınmamış bir isim olduğu için kazanma şansını az görüyor Aksaray halkı. Sefer Alkan için adaylık bekleyen binlerce seçmen ise rotasını İYİ Partinin adayı Tuğrul Karacaer’e çevirmiş gibi duruyorlar. Bu sebepten ötürü Aksaray’da ilk iki parti bu seçimlerde Ak Parti ve İyi Parti olacak. Turan Yaldır ise vekil seçildikten sonra Aksaray’da yapmış olduğu değişimler ve ekibi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İYİ Parti adayı Karacaer’in MHP ve Ülkücü kökenli olması MHP seçmenini İYİ Partiye gizli gizli oy vermeye sevk etmiş gibi görünmekte. Ama şu bir gerçek ki Aksaray 21 yıldır Ak Parti’nin kalesi iken kolay kolay seçim kaybetmez. Gelsin bakalım yerel seçimler.

Fatih Coşkun